Na Otočcu znova kopica odličij!

Otočec je bil prizorišče največjega vsakoletnega sedemdnevnega mladinskega tekmovanja pri nas, Državnega mladinskega prvenstva v standardnem in pospešenem šahu v skupno 12 kategorijah, katerega se je udeležilo tudi 9 članska ekipa Celjskega šahovskega kluba. V standardnem šahu se ga je udeležilo 175 igralk in igralcev, v pospešenem pa 232. Celjski šahovski klub je kot smo navajeni že nekaj let nazaj zopet osvojil kopico odličij. V najstarejši kategoriji do 18 let sta naslova v standardnem šahu osvojila s šestnajstimi leti najmlajša udeleženca v tej kategoriji, Nuša Hercog med dekleti in Jaka Brilej med fanti, Pia Rožmanec je bila med dekleti do 14 let tretja. V pospešenem šahu so druga mesta osvojili Pia Rožmanec med dekleti do 14 let, Nuša Hercog med dekleti do 18 let in Matic Nareks med fanti do 14 let. Z odličnima rezultatoma sta se izkazala  Lan Želj s petim mestom med dečki do 10 let in Nika Kralj s četrtim mestom med dekleti do 16 let.