Mladi odlični na Lars&Sven open

Včeraj je na OŠ Kašelj v Ljubljani potekal mladinski open turnir Lars&Sven. Tekmovalo se je v dveh ločenih kategorijah. Celjski šahovski klub je bil zastopan v lepem številu mladih igralcev. V kategoriji do 10 let nas je zelo uspešno zastopal Kotnik Filip. Osvojil je več kot polovico možnih točk in končal v prvi tretjini nastopajočih. V tej kategoriji je tekmovalo preko sto šahistov.

V kategoriji igralcev do 20 let pa so nas uspešno zastopali kar štirje mladi tekmovalci, trije od njih pa so si prislužili tudi stopničke v svojih kategorijah. Zlato sta osvojila Jaka Brilej pri fantih do 16 let (6.mesto absolutno) ter Nika Kralj pri dekletih do 14 let (30.mesto absolutno).

Srebro si je okrog vratu nadel Nareks Matic pri fantih do 12 let (20.mesto absolutno). Všečne igre je prikazal tudi Tilen Drama. V tej kategoriji je nastopilo skoraj osemdeset igralcev.